STERK KM HOPPNING 7 nov 2010


RESULTATLISTA


















Klass 1 Ponny Clear Round



18 startande. Rosett vid felfri ritt.



plac namn E nr häst fel

1 Elin Claesson 2 Backyard 0

1 Kajsa Björe 12 Hollandse Ijsselhoeve´s Nora 0

1 Kajsa Björe 3 Buster 0

1 Adina Bodèn 24 Silver Hooks 0

1 Ella Björklund 17 Minzann 0

1 Hanna Sörbrand 9 Danny fan de Protterspole 0

1 Mikaela Höglund 26 Tilde 0

1 Sofia Lundvall 25 Sun Seaker 0

1 Mathilda Angelini 18 Munsboro Justin 0

1 Ella Björklund 14 Kulltorps Yrrol 0

11 Elsa Eriksson 31 Belissima 4

11 Ella Björklund 16 Lukas 4

13 Adina Bodèn 6 Clausholms Balthazar 8

14 Ella Björklund 11 Geizer 12

15 Karin Björnsson 4 Callisto´s Finn ute

15 Emelie Jansson 13 Junior ute

15 Petra Jacobsen 32 Drama ute

15 Mathilda Angelini 15 Libac ute















Klass 2 Häst Clear Round




8 startande. Rosett vid felfri ritt.



plac namn E nr häst fel

1 Sabine Lundvall 20 NB TT Rockin Magic 0

2 Amanda Gahm 8 Cor de la Mer 8

2 Paula Linton 5 Caramelle 8

4 Matilda Hägglöf 28 Zurprime 12

4 Therese Thomsen 1 Amor 12

6 Maria Nilsson 7 Cool Candy ute

6 Elina Murtomäki 30 Maestro K van´t Kattenheye utg

6 Therese Svensson 22 Razzalea utg















Klass 3 Ponny KM




17 (18) startande. 5 placerade.




plac namn E nr häst kat stilpoäng
1 Kajsa Björe 3 Buster kat B 51,5
2 Mathilda Angelini 18 Munsboro Justin kat D 51
3 Adina Bodèn 24 Silver Hooks kat B 50
4 Sofia Lundvall 25 Sun Seaker kat D 49,5
5 Mikaela Höglund 26 Tilde kat C 48,5
6 Ella Björklund 14 Kulltorps Yrrol kat B 47,5
6 Emma Hedman 33 Classic Hill kat C 47,5
8 Adina Bodèn 6 Clausholms Balthazar kat C 47
8 Malin Thunberg 10 Desteny kat D 47
10 Kajsa Björe 12 Hollandse Ijsselhoeve´s Nora kat B 45
11 Ella Björklund 17 Minzann kat B 44,5
11 Hanna Sörbrand 9 Danny fan de Protterspole kat D 44,5
13 Ella Björklund 16 Lukas kat B 43,5
14 Ella Björklund 11 Geizer kat B 41
15 Emelie Jansson 13 Junior kat B 40
16 Karin Björnsson 4 Callisto´s Finn kat A ute
16 Mathilda Angelini 15 Libac kat C ute

Petra Jacobsen 32 Drama kat D
ej KM














Klass 4 Häst KM




5 (6) startande. 3 placerade.




plac namn E nr häst stilpoäng

1 Malin Thunberg 21 Olive Green 53

2 Sabine Lundvall 20 NB TT Rockin Magic 44

3 Paula Linton 5 Caramelle 42

4 Therese Svensson 22 Razzalea ute

4 Amanda Gahm 8 Cor de la Mer ute


Elina Murtomäki 30 Maestro K van´t Kattenheye
ej KM