STERK KM HOPPNING 4 dec 2011






RESULTATLISTA






















Klass 1 Ponny Clear Round






18 startande. Rosett vid felfri ritt.






start nr höjd namn E nr häst kat

1 0.50 Mimmi Jansson 9 Junior kat B CR-rosett
2 0.50 struken




3 0.60 Alice Jogevall 5 Dottir kat B

3B 0.80 Ella Björklund 23 Snow Puppy kat B CR-rosett
4 0.70 Kajsa Björe 8 Jempy kat B CR-rosett
5 0.70 Adina Bodèn 11 Lavendel kat C CR-rosett
6 0.70 Hanna Aabakken 16 Mr Orban kat C CR-rosett
7 0.70 Hanna Åström 13 Mercedes kat B

8 0.70 Maja Berlin 14 Michigan kat D CR-rosett
9 0.70 Karin Björnson 19 Power Gold kat C

10 0.70 Tove Mattsson 24 Vognmandsgårdens Flashlight kat C

11 0.70 Kajsa Björe 26 Zafir kat B CR-rosett
12 0.80 Ella Björklund 15 Minzann kat B CR-rosett
13 0.80 struken




14 0.80 William Humble 6 Escada kat D CR-rosett
15 0.80 Frida Hellström 2 Britney kat D

16 0.80 Ella Björklund 12 Lukas kat B

17 0.80 Hanna Sörbrand 4 Danny fan de Protterspole kat D CR-rosett
18 0.80 Adina Bodèn 10 Laros kat C CR-rosett
19 0.80 struken




20 0.80 Ella Björklund 21 Samber kat C CR-rosett
















Klass 2 Häst Clear Round






4 startande. Rosett vid felfri ritt.






start nr höjd namn E nr häst


1 0.80 Linda Björk 27 Zingaros Dream


2 0.80 Maria Nilsson 3 Cool Candy


3 0.80 struken




4 1.00 Tilda Widerström 25 Warina
CR-rosett
5 1.00 Malin Thunberg 17 Olive Green
CR-rosett
















Klass 3 Ponny KM






18 startande. 5 placerade.






plac höjd namn E nr häst kat stilpoäng fel
1 0.70 Kajsa Björe 8 Jempy kat B 58,5 0
2 1.00 Josefine Källberg 1 Ariadne kat D 57,5 0
3 0.70 Kajsa Björe 26 Zafir kat B 55 0
4 0.70 Hanna Åström 13 Mercedes kat B 53 0
5 0.70 Ella Björklund 23 Snow Puppy kat B 50 0
5 0.80 Ella Björklund 21 Samber kat C 50 0
7 0.70 Emelie Jansson 9 Junior kat B 48 0
8 0.90 Josefine Källberg 20 Rosenwinkels Gospel kat C 47,5 4
8 0.90 William Humble 6 Escada kat D 47,5 4
10 0.80 Ella Björklund 15 Minzann kat B 46 4
11 0.80 Ella Björklund 12 Lukas kat B 45 4
11 0.80 Hanna Aabakken 16 Mr Orban kat C 45 12
12 0.70 Alice Jogevall 5 Dottir kat B 38,5 12
13 0.80 Adina Bodèn 11 Lavendel kat C 40 16
14 0.90 Hanna Sörbrand 4 Danny fan de Protterspole kat D
utg
14 0.80 Karin Björnson 19 Power Gold kat C
ute
14 0.90 Frida Hellström 2 Britney kat D
ute
14 0.90 Adina Bodèn 10 Laros kat C
ute
















Klass 4 Häst KM






2 startande.






start nr höjd namn E nr häst


1 1.10 Malin Thunberg 17 Olive Green
56 0
2 1.10 Tilda Widerström 25 Warina
45,5 0