STERK KM HOPPNING 4 dec 2011




STARTLISTA, preliminär










(Uppdaterad 2 dec)










Klass 1 Ponny Clear Round




20 startande. Rosett vid felfri ritt.




start nr höjd namn E nr häst kat
1 0.50 Mimmi Jansson 9 Junior kat B
2 0.50 Tove Mattsson 24 Vognmandsgårdens Flashlight kat C
3 0.60 Alice Jogevall 5 Dottir kat B
4 0.70 Kajsa Björe 8 Jempy kat B
5 0.70 Adina Bodèn 11 Lavendel kat C
6 0.70 Hanna Aabakken 16 Mr Orban kat C
7 0.70 Hanna Åström 13 Mercedes kat B
8 0.70 Maja Berlin 14 Michigan kat D
9 0.70 Karin Björnson 19 Power Gold kat C
10 0.70 Anna Johansson 28 Blixen kat D
11 0.70 Kajsa Björe 26 Zafir kat B
12 0.80 Ella Björklund 15 Minzann kat B
13 0.80 Melinda Sjöstrand Olsson 18 Pilgrim kat C
14 0.80 William Humble 6 Escada kat D
15 0.80 Frida Hellström 2 Britney kat D
16 0.80 Ella Björklund 12 Lukas kat B
17 0.80 Hanna Sörbrand 4 Danny fan de Protterspole kat D
18 0.80 Adina Bodèn 10 Laros kat C
19 0.80 Ella Björklund 23 Snow Puppy kat B
20 0.80 Ella Björklund 21 Samber kat C
























Klass 2 Häst Clear Round




4 startande. Rosett vid felfri ritt.




start nr höjd namn E nr häst
1 0.80 Linda Björk 27 Zingaros Dream
2 0.80 Maria Nilsson 3 Cool Candy
3 0.80 struken


4 1.00 Tilda Widerström 25 Warina
5 1.00 Malin Thunberg 17 Olive Green
























Klass 3 Ponny KM




19 startande. 5 placerade.




start nr höjd namn E nr häst kat
1 0.70 Kajsa Björe 26 Zafir kat B
2 0.70 Ella Björklund 23 Snow Puppy kat B
3 0.70 Emelie Jansson 9 Junior kat B
4 0.70 Alice Jogevall 5 Dottir kat B
5 0.70 Hanna Åström 13 Mercedes kat B
6 0.70 Kajsa Björe 8 Jempy kat B
7 0.80 Ella Björklund 12 Lukas kat B
8 0.80 Adina Bodèn 11 Lavendel kat C
9 0.80 Karin Björnson 19 Power Gold kat C
10 0.80 Hanna Aabakken 16 Mr Orban kat C
11 0.80 Melinda Sjöstrand Olsson 18 Pilgrim kat C
12 0.80 Ella Björklund 15 Minzann kat B
13 0.80 Ella Björklund 21 Samber kat C
14 0.90 Josefine Källberg 20 Rosenwinkels Gospel kat C
15 0.90 William Humble 6 Escada kat D
16 0.90 Frida Hellström 2 Britney kat D
17 0.90 Hanna Sörbrand 4 Danny fan de Protterspole kat D
18 0.90 Adina Bodèn 10 Laros kat C
19 1.00 Josefine Källberg 1 Ariadne kat D












Klass 4 Häst KM




2 startande.




start nr höjd namn E nr häst
1 1.10 Tilda Widerström 25 Warina
2 1.10 Malin Thunberg 17 Olive Green