Stora Ekeby RK - Lokal dressyr ponny med KM 2013-10-05

Klass 1 - Dressyr Lätt B:0 Kategori C + D
2 anmälda
Tävlingsledare: Elisabet Sandström
Domare C: Ylva Frohm
 
StartnrRyttareHäst
 KlubbHärstamningHästnr
1Emma SjölundGulliver
 Heby RFVeronaīs Gerswin RP 136 - Värends Pedro RNF 5729
2Felicia BergRiver Dance
 Stora Ekeby RKGreen River xx - Idzard5
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 Kategori C
(utgör även KM-klass för STERK-ryttare)
5 anmälda
Tävlingsledare: Elisabet Sandström
Domare C: Ylva Frohm
 
StartnrRyttareHäst
 KlubbHärstamningHästnr
1Emilia SörengårdPlopp
 Fagersta RKOkänd - Okänd33
2Jessica HanssonGullmar
 Ågesta RidklubbVeronas Gerswin RP 136 - Värendes Pedro RNF 5717
3Emma SjölundGulliver
 Heby RFVeronaīs Gerswin RP 136 - Värends Pedro RNF 5729
4Hanna LarssonNicklas
 Aros RSMiclas Madoc24
 Mathea ÖjesundTilda
 Stora Ekeby RKOkänd - Okänd34
 
till toppen

Klass 2 - Dressyr Lätt B:1 Kategori D
(utgör även KM-klass för STERK-ryttare)
17 anmälda
Tävlingsledare: Elisabet Sandström
Domare C: Ylva Frohm
 
StartnrRyttareHäst
 KlubbHärstamningHästnr
1Sandra RegardEmbla
 Björklinge RFVeronas Bo-Gi RP - Power Boy RP35
2Rebecca Andersson - WirdboArmani
 Segersta SRVermont - Master2
3Emilia EnojärviGazella
 Katrinedals RFOrchis Fragans RP 124 - Son of a gun xx RP 09911
4Lisa Fager-BohlinHickory
 Vänsta RFOkänd - Okänd13
5Sara Stina FredlundLillevangs Duchess
 Stora Ekeby RKScherasmin15
6Marie GlebeniusStockmossens Tindra
 Rastaborgs RKKamillo av Haga - Värnbergs Neptunus16
7Kajsa JanssonStormvind
 Stora Ekeby RKKarlfälts Caruso - Eighty Eight Keys19
8Malin JohanssonOcean Murphy
 Enköpings RKGrange Merlin Surf - Silver Cloud20
9My AnderssonTräfallets Dolly Darling RNF 2
 Katrinedals RFKorholan Lumiokko 19 NF - Xandino RNF 891
10Fanny MalmströmMerlin
 Köpings RKMontego - Steinflocke 114226
11Nathalie ClaessonMistral van de Mistralhoeve
 Knivstaortens RKSilver General ox - Limbros Ringo Boy10
12Johanna OlssonDollar Girl
 Stora Ekeby RKUranus - Nice-nī-Easy30
13Linnea AngeliniMunsboro Justin
 Stora Ekeby RKOkänd - Okänd3
14Charlott Häggman-OthzénMaksime
 Katrinedals RFKineton Houidini - Key Date18
15Maja BerlinMichigan
 Stora Ekeby RKOkänd - Okänd7
16Adina BodčnMagic Toy Boy
 Stora Ekeby RKMagic Dancer H - Öxenholm Marble Jr RC 618
 Felicia BergRiver Dance
 Stora Ekeby RKGreen River xx - Idzard5
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Lätt A:1 Kategori B + C
(utgör även KM-klass för STERK-ryttare)
4 anmälda
Tävlingsledare: Elisabet Sandström
Domare C: AnneMarie Bröms
 
StartnrRyttareHäst
 KlubbHärstamningHästnr
1Amanda LindholmKulltorps Flora
 Vallentuna RKWärnanäs Peng RW 64 - Rotherwood State Occasion WSB36
1Hanna LarssonNicklas
 Aros RSMiclas Madoc24
2Jessica HanssonGullmar
 Ågesta RidklubbVeronas Gerswin RP 136 - Värendes Pedro RNF 5717
3Linnea Paz ErikssonGevas Chester
 Uppsala PKCalvin Klein - Carnaby Patric Holigan RC 7927
 
till toppen

Klass 3 - Dressyr Lätt A:1 Kategori D
(utgör även KM-klass för STERK-ryttare)
15 anmälda
Tävlingsledare: Elisabet Sandström
Domare C: AnneMarie Bröms
 
StartnrRyttareHäst
 KlubbHärstamningHästnr
-3Linnea TillmanHjorolf
 Nyby-Torshälla RKHolens Ingolf RC 19 - Hagens O'Chief RC 6839
-2Tova FrohmProud Mary
 Hallsta RKPower Boy - Idzard NPA 92001538
-1Elin MannerfeldtThorupīs Kilian
 RK Rimbo RRögildīs Kilimanjaro - Black Knight37
1Rebecca Andersson - WirdboArmani
 Segersta SRVermont - Master2
2Maja BerlinMichigan
 Stora Ekeby RKOkänd - Okänd7
3Marie GlebeniusStockmossens Tindra
 Rastaborgs RKKamillo av Haga - Värnbergs Neptunus16
4Sara Stina FredlundLillevangs Duchess
 Stora Ekeby RKScherasmin15
5Agnes BomanElectra
 Drottningholms RSRolökke Swallow RNF - Mirex ox9
6Nathalie ClaessonMistral van de Mistralhoeve
 Knivstaortens RKSilver General ox - Limbros Ringo Boy10
7Johanna OlssonDollar Girl
 Stora Ekeby RKUranus - Nice-nī-Easy30
8Petronella KarlssonWal's Fender
 Enköpings RKGrange Flynn Sparrow - Spinway Corona RC 7722
9Carl MagnussonCarpathia
 Stora Ekeby RKParkīs Tambour - Jolly Roger RNF 10925
10Kajsa JanssonStormvind
 Stora Ekeby RKKarlfälts Caruso - Eighty Eight Keys19
 Liv RoosmarkErmor
 Waxholms FRKElkar 598 E (Estländsk ponny) - Toover 556 E28
 Hanna ForsgrenTailors Thalia
 Uppsala DressyrsällskapVernons Peeping Tom - Kastor14
 
till toppen

Klass 4 - Dressyr Lagtävlan för ponnyallsvenskan (LA) 2013 Kategori B
1 anmälda
Tävlingsledare: Elisabet Sandström
Domare C: AnneMarie Bröms
 
StartnrRyttareHäst
 KlubbHärstamningHästnr
1Amanda LindholmKulltorps Flora
 Vallentuna RKWärnanäs Peng RW 64 - Rotherwood State Occasion WSB36
 
till toppen

Klass 4 - Dressyr Lagtävlan för ponnyallsvenskan (LA) 2013 Kategori C
1 anmälda
Tävlingsledare: Elisabet Sandström
Domare C: AnneMarie Bröms
 
StartnrRyttareHäst
 KlubbHärstamningHästnr
1Linnea Paz ErikssonGevas Chester
 Uppsala PKCalvin Klein - Carnaby Patric Holigan RC 7927
 
till toppen

Klass 4 - Dressyr Lagtävlan för ponnyallsvenskan (LA) 2013 Kategori D
5 anmälda
Tävlingsledare: Elisabet Sandström
Domare C: AnneMarie Bröms
 
StartnrRyttareHäst
 KlubbHärstamningHästnr
-2Linnea TillmanHjorolf
 Nyby-Torshälla RKHolens Ingolf RC 19 - Hagens O'Chief RC 6839
-1Elin MannerfeldtThorupīs Kilian
 RK Rimbo RRögildīs Kilimanjaro - Black Knight37
1Carl MagnussonCarpathia
 Stora Ekeby RKParkīs Tambour - Jolly Roger RNF 10925
2Petronella KarlssonWal's Fender
 Enköpings RKGrange Flynn Sparrow - Spinway Corona RC 7722
 Hanna ForsgrenTailors Thalia
 Uppsala DressyrsällskapVernons Peeping Tom - Kastor14
 
till toppen