Ryttarmeddelande och preliminär Startlista
Knattehoppet 29/5-2022
Läs noga igenom ryttarmeddelandet! Startlistan är preliminär och kan komma att ändras.
Första grupp: kl. 9.00 med grupp 1, där efter i ordning enligt gruppindelning
Bangång: Gemensamt till häst, men se banskiss på facebook och instagram innan
Banbyggnation: Grupp 1, 2 och 3 bygger fram 7.45 och Grupp 4 och 5 bygger bort efter sista start!
Betalning: Swish, nummer 1233650009.
Ridskoleekipage 250kr,
Privatekipage 200kr
Märk betalning med ”Knattehoppet 29/5 och ryttarens namn” Visa betalning för ansvarig Paris innan start!!
Tävlingsbana/framridning: Utebanan vid fint väder, Stora Ridhuset vid dåligt väder
Hästskötsel (ridskolan):
· All iordningställande av hästen ansvarar ryttarna för.
· Gemensam uppsittning utanför stallet 15 minuter innan gruppens start.
· Om din ponny går innan din grupp så byter ni på utebanan, var i tid utanför utebanan.
Övrigt:
· Privatryttare ansluter till utebanan strax innan eran grupps starttid.
· Parkering av transporter sker ovanför utebanan, åk på baksidan av ridskolestallet upp till utebanan.
· Vid frågor mejla Paris, Parissjujanani@hotmail.com
Välkomna!
PRELIMINÄR STARTLISTA - gå in lördag kväll och kontrollera din starttid!
Grupp 1 - kl. 9.00
20cm
1. Tuva Li Bylander – Twi
2. Brielle Jagerholm – Laptop
3. Simon Larsson – Plexus
4. Isabelle Engstrand – Fia
30cm
5. Elin Öhrlund – Glenn
6. Lo Persson – Hugo
7. Lily Vikergård – Gullan
8. Meja Tysell – Molly
9. Alva Tysell – Majros
10. Elin Öhrlund – Glenn
*******************************************************
Grupp 2 – kl. 9.50
30cm
1. Lucie Vermire – Nellie
2. Ellie Hellström – Majros
3. Lucie Vermire – Nellie
4. Ellie Hellström – Majros
40cm
5. Julie Andersson – Molly
6. Alicia Vesa – Rico
7. Julie Andersson – Molly
50cm
8. Alicia Vesa – Rico
9. Lilly Azimi – Corrina
10. Alicia Trader – Tizze
70cm
11. Joanne Vermire – Suprice
******************************************************
Grupp 3 – kl. 10.40
40cm
1. Freja Hammarström – Fanta
2. Augusta Högback Norell - Prins
50cm
3. Engla Näslund – Laptop
4. Felicia Köhler Eriksson – Glenn
5. Augusta Högback Norell - Prins
6. Naima Walker – Felix
7. Engla Näslund – Laptop
8. Felicia Köhler Eriksson – Glenn
*****************************************************
Grupp 4 – kl. 11.30
10cm
1. Axel Claesson – Twi
2. Holly Ossiansson – Lexie´s Chasing Shadow
20cm
3. Agnes Jarnkarls – Nellie
4. Holly Ossiansson – Lexie´s Chasing Shadow
30cm
5. Nellie Ehrlin – Lexie´s Day Dream
40cm
6. Filippa Meyer – Molly
7. Nora Aspgren – Plexus
8. Nellie Ehrlin – Lexie´s Day Dream
9. Nora Aspgren – Plexus
******************************************************
Grupp 5 – kl. 12.15
40cm
1. Ulrika Östholm – Carbonero
2. Isabella Yang – Fia
3. Livia Martinsson – Plexus
4. Elin Dyfvelsten - Laptop
5. Ulrika Östholm – Carbonero
50cm
6. Greta Stenwall – Prins
7. Rut Thunell – Corrina
8. Livia Martinsson – Plexus
9. Isabella Yang – Fia
10. Elin Dyfvelsten - Laptop
60cm
11. Maja Persson – Sheeba
12. Lily Vikergård – Felix
13. Julia Lundgren – Suprice
14. Viola Naucler – Dragon
15. Maja Persson – Sheeba