Ryttarmeddelande och Startlista Corem Nationaldagshoppet 6/6-24
Varmt välkomna på terminens sista hopptävling!
På grund av många anmälningar på ridskolehästarna har vi satt en start per ekipage för ridskoleekipagen.
Privatekipage får hoppa två starter.
Första start ca 13.40
Räkna att varje start tar ca 2 minuter
Priser sponsrade av Corem kommer delas ut efter sista start och bortbyggnation till:
- Bästa Utklädnad
- Bästa Horsemanship
- Bästa Kämparrunda
- Bästa Kompislag
Klass 1: Clear Round,
Rosett vid felfri ritt
Klass 2: Kompislag - ska vara anmäld innan första start
Denna klass ingår i din start du hoppar i klass 1.
Laget med lägst antal fel och bästa gemensamma utklädnad vinner
Bangång: sker innan 13.15
Banskiss: finns på vår Instagram i Händelse under "Banskiss"
Bort byggnation: Vi ber att alla tävlande stannar kvar och hjälper till och bygga bort!!
Framridning/Framhoppning: Sker på utebanan intill tävlingsbanan, max 6 ekipage
max 3 språng var på ridskolehästarna
När ni går in på framridningen ska ni vara framskrittade
Collectingring: Sker vid kortsidan närmast ridhuset
Tävlingsbana: På utebanan. Ingång från kortsidan mot privathäst hagarna.
Betalning: Sker i sekretariatsboden nedanför utebanan i de lilla röda huset mellan 12.45 och 13.00
- Betalning ska vara gjord innan din start!
- Startavgift: 150kr/start
- Hästhyra ridskoleekipage: 50kr
Övriga bestämmelser:
- Ekipage ska vara hela och rena
- All iordningställande och uppsittning sker självständigt
- Framridning och framhoppning sker under ledning av funktionär för ridskoleekipage
- Alla ekipage under 18år ska bära syddsväst och utrustning enligt TR, tävlingsreglemenetet
- Vid frågor kontakta Camilla på mail Camilla.sterk@hotmail.com eller sms 0705838289
Välkomna till Corem nationaldagshoppet!
**************************************
STARTLISTA
Omg 1
10cm
1. Elli Engstrand – Twi
20cm
2. Malouwa Källberg – Munsboro Minna Sally
30cm
3. Liv Karlsson – Prins
4. Axel Classon – Marousha
5. Malouwa Källberg – Munsboro Minna Sally
40cm
6. Isabelle Engstrand – Gem
7. Meja Tjernkvist – Fanta
8. Isabelle Medin – Fia
50cm
9. Julie Andersson – Sunshine
10. Elin Öhrlund – Suprice
11. Pim Andersson – Laptop
12. Astrid Magnergård – Luna
13. Julie Andersson – Sunshine
60cm
14. Leah Lidman - Rico
70cm
15. Hedda Beck De Francesco – EasyBoy
16. Liv Luks – Jamila
17. Wilma Svensson – Sheeba
18. Juni Skoog – Suzie
80cm
19. Maja Hjorth – Malina
20. Frida Engman – Nelzon
Omg 2
40cm
1. Ellinor Gustavsson – Lillan
50cm
2. Vira Tuominen Westerling – Suprice
3. Ella Tegelbratt – Laptop
4. Tilda Lidman – Fanta
5. Nina Staron – Gem
6. Tyra Ryd – Fia
7. Ebba Eriksson – Luna
8. Tyra Forss – Marousha
9. Signe Jäderholm – Prins
60cm
10. Ronja Wiik – Savannah
11. Lily Azimi – Rico
12. Felicia Köhler Eriksson – Brianna
13. Ronja Wiik – Savannah
70cm
14. Naima Walker – Jamila
15. Isabelle Johansson – Bay Dreamer
16. Felicia Köhler Eriksson – Brianna
17. Felicia Hellström – Easy Boy
80cm
18. Alice Svenlöv - Malina
Omg 3
40cm
1. Elsa Medin – Fanta
50cm
2. Astrid Edlund – Suprice
3. Josephine Hudson – Fia
4. Smilla Särdqvist – Luna
5. Anni Warg – Marousha
6. Kajsa Wahlberg – Prins
60cm
7. Maja Fogelberg – Sunshine
8. Leia Järlinge – Gem
9. Elsa Bodlund – Laptop
10. Lovisa Montelius – Let´s Dance
11. Maja Fogelberg – Sunshine
70cm
12. Fredrica Källstedt – Rico
13. Asta Furusjö – Jamila
14. Britta Lundqvist – Suzie
80cm
15. Maja Persson – Ramouna
16. Viola Naucler – Dragon
17. Alice Swan – Sheeba
18. Alina Jonsson – Easy Boy
90cm
19. Lea Martinsson – Malina
20. Fanny Lindgren – Nelzon
Anmälda Kompislag
1. Ellinore Gustavsson – Elin Öhrlund
2. Pim Andersson – Kajsa Wahlberg
3. Tyra Ryd – Astrid Edlund
4. Leah Lidman – Tilda Lidman
5. Meja Tjernkvist – Isabelle Melin
6. Britta Lunqvist – Fanny Lindgren
7. Maja Hjorth – Lea Martinsson
8. Felicia Hellström – Alina Jonsson
9. Astrid Magnergård – Tyra Forss
10. Asta Furusjö – Maja Fogelberg
11. Liv Karlsson – Signe Jäderholm
12. Naima Walker – Julie Andersson
13. Alice Svenlöv - Anni Warg